Μπορεί να παίζουν στην Γ εθνική κατηγορία της Ελλάδας, ωστόσο το παιχνίδι ανάμεσα στον Πόρο και το Μοσχάτο θα είναι πραγματικά ένας αγώνας διαφήμιση για το ποδόσφαιρο!

Και αυτό καθότι οι δυο ομάδες μέσα σε 90 λεπτά έζησαν τα πάντα. Ο μεν γηπεδούχος Πόρος, ο οποίος έχανε με 3-0, βρήκε τα αποθέματα να γυρίσει τούμπα το παιχνίδι και να πάει από την κόλαση στον παράδεισο, παίρνοντας τη νίκη με 4-3, το δε φιλοξενούμενο Μοσχάτο να ζήσει το ακριβώς ανάποδο.

Συγκεκριμένα οι φιλοξενούμενοι χάρη στα τέρματα των Πασαλίδη(δις) και Κουτσούμπα, βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0 πριν την συμπλήρωση των πρώτων 45 λεπτών, με τον Πόρο να καταφέρνει μονάχα να μειώνει σε 3-1, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κατσελιανάκη, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ωστόσο στο δευτερο μέρος ο Πόρος μπήκε αποφασισμένος για τη μεγάλη ανατροπή.

Συγκεκριμένα ο Καστελιανάκης στο 58ο λεπτό κατάφερε να σκοράρει ξανά και να μειώσει σε 3-2, προτού ο Φρόκου 10 λεπτά αργότερα φέρει το ματς στα ίσα, για το 3-3 του Πόρου!

Ωστόσο η ομάδα από το Ηράκλειο δεν είχε πει ακόμη την τελευταία της λέξη, αφού ο αρχηγός και ηγέτης του συλλόγου Άγγελος Καστελιανάκης στο 82 σκόραρε το τρίτο του τέρμα στο παιχνίδι, για να κάνει το 4-3 και να δώσει την τεράστια αυτή νίκη στον Πόρο!

Ένα γκολ το οποίο πανηγυρίστηκε έξαλα από παίκτες και θεατές στο γήπεδο, αφού μιλάμε για μια επική ανατροπή, η οποία πέρα από τους 3 πόντους της νίκης, δίνει στον Πόρο και τεράστιο ψυχολογικό αβαντάζ ενόψει της συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Oι συνθέσεις:

Πόρος (Γιάννης Χατζησεβαστός): Δ. Ζαφείρης, Νάκας, Μπάμπης, Παπαδομιχελάκης, Πολ, Καλαμιώτης, Φρρόκου, Ουζούνογλου, Καστελλιανάκης, Πήλιος, Γροσδάνης

Μοσχάτο (Σήφης Βενάκης): Σταματόπουλος, Σταύρου, Σιμονιάν, Τζωρτζάτος, Ανδρίκος, Νιζάμης, Χαλβατζίου, Πουρσανίδης, Παυλάκης, Πασαλίδης, Κουτσούμπας.